Kategori Page Banner

Organik yumurta üretiminde birçok kritere uyulması gerekir. Tavukların serbestçe dolaşmasının yanı sıra beslenme türü de çok önemlidir.

Serbest gezinen tavuklarımızı kimyasal madde ve antibiyotik kullanılmayan, GDO içermeyen, sertifikalı yüzde yüz organik yemlerle beslediğimiz için hem doğanın hem de insan sağlının korunmasına katkıda bulunuyoruz.

Lezzet Organik Yumurta çiftliğinde tavuklarımızın mut ve sağlıklı olmasına çok önem veriyoruz. Tavuklarımız organik çiftliğimizin sağlıklı, temiz, stresten uzak ortamında rahatça gezinebiliyor, toprağı eşeliyor, tünekliyor, kuluçkaya yatıyor ve yumurtluyor. Sağlıklı tavuklardan elde ettiğimiz besleyici ve enfes organik yumurtalarla hem doğayı hem de insan sağlığını koruyoruz.

Organik Yumurta üretimi tavukların rahatça gezinebileceği, toprağı eşeleyip beslenebilecekleri belli büyüklükte bir doğal ortam gerektirir. Lezzet Organik yumurta çiftliği Manisa’da kentsel yerleşimden uzak ve geniş arazisi, doğal su kaynakları yeşil bitki ötüşü ve doğal dokusu nedeniyle sağlıklı üretim için gerekli özel bir ortama sahiptir.

Çiftliğimizde tavuklarımız sadece sertifikalı, GDO içermeyen %100 organik yemlerle beslenmekte, çiftlik arazisinde ve yakınlarında hiçbir şekilde zirai ilaç kullanılmamakta ve organik tarımın tüm gerekleri bilimsel titizlikle uygulanmaktadır.

Lezzet Organik Çiftliğinin gezenti alanları 50.000 m2 organik tarıma kayıtlı olup tarım ilacı, hormon, gübre vb. kullanılmamaktadır. Gezinti alanları organik yonca, semizlik, kekik vb. bitkiler ekilidir. Tavuklar tüm gün boyunca bu geniş ve organik arazide toprakla eşelenip yeşillik tüketmektedir.


•    Kapınıza ekstra taze gelir
•    Taze yumurta vitamin ve mineral açısından en zengin olanıdır.
•    Organik olması nedeniyle özellikle bebekler ve gelişme çağındaki çocuklar açısından zararsız ve çok besleyicidir.
•    Market ve benzeri yerlerden alacağınız sanayi tipi, doğal olarak nitelendirilen kontrolsüz yumurtalara benzemez.
•    Kontrollü ve hiçbir zararlı madde içermez.
•    Her köy yumurtası organik yumurta değildir. Her serbest gezinen tavuğun da yumurtası organik değildir. Bir yumurtanın organik olabilmesi için tavukların serbestçe dolaşmasının yanı sıra organik yem ile beslenmesi, tavukta ve yumurtada kalıcı kimyasalların olmaması ve bunların yetkili kurumlarca denetlenip belgelenmesi gerekmektedir.
•    Organik yumurta ambalajlı satılır. Ambalajın üzerinde “Organik” olduğunun belgesinin bulunması, üretici firmanın adının ve üretim tarihinin yazılı olması gerekir.
•    Çiftliğimizde tavuklarımız sadece sertifikalı, GDO içermeyen %100 organik yemlerle beslenmekte, çiftlik arazisinde ve yakınlarında hiçbir şekilde zirai ilaç kullanılmamakta ve organik tarımın tüm gereklilikleri bilimsel titizlikle uygulanmaktadır. Lezzet Organik yumurta çiftliği Manisa’da kentsel yerleşimden uzak ve geniş arazisi, doğal su kaynakları yeşil bitki örtüsü ve doğal dokusu nedeniyle sağlıklı üretim için gerekli özel bir ortama sahiptir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR